Dentysta Gliwice pomoże ci zadbać o piękny uśmiech

Żeby dobrze wyglądać, trzeba zatroszczyć się o wiele rzeczy. Do głównych należą oryginalne kreacje, efektowna fryzura, modne buty i torebka. Ważny jest też uśmiech, który często pozostawia sporo do życzenia i nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Tymczasem można wybielić zęby i to nawet podczas jednej wizyty.

Co zrobić, by wybielić zęby?

Są różne metody wybielenia zębów. Można spróbować to zrobić samodzielnie. Wystarczy wybrać odpowiednie pasty do zębów, ale z reguły nie uda nam się osiągnąć zadowalających efektów. Jeśli chcemy mieć naprawdę olśniewający uśmiech, warto odwiedzić dobry gabinet stomatologiczny. Dentysta Gliwice po krótkiej konsultacji doradzi, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku i na co warto zwracać uwagę. Najczęściej stosuje się specjalne nakładki, które napełnia się preparatem wybielającym. Już po jednym razie zęby są widocznie bielsze. Nakładki są wykonywane przez technika dentystycznego. Można je nosić w domu. Trzeba tylko opanować sposób ich zakładania co dla wielu osób będzie problematyczne. Z tego względu część pacjentów decyduje się na aplikację żelu o wyższym stężeniu, ale w gabinecie dentystycznym. Innym sposobem na wybielenie jest laser. Jego zastosowanie to wiele plusów. Przede wszystkim szybko działa. W połączeniu z odpowiednimi preparatami rezultaty można osiągnąć już po jednej wizycie. Ponadto jest to metoda mało inwazyjna, a ból i ewentualna nadwrażliwość zębów są zminimalizowane. Minusem lasera jest jednak to, że efekty są krótkotrwale. Większość dentystów zaleca wybielanie nakładkowe. Trwa ono dłużej, ale z drugiej strony można cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem przez kolejne miesiące.

Regularnie odwiedzaj dentystę

Żeby mieć zdrowy i piękny uśmiech, konieczna jest codzienna a pielęgnacja. Zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razie dziennie, używając dobrej jakości past. Oprócz tego konieczne są regularne przeglądy. Do gabinetu stomatologicznego powinniśmy uczęszczać przynajmniej dwa razy do roku. To absolutne minimum. Dentysta Gliwice powinien być przez nas odwiedzany nie tylko, jeśli coś nas boli, ale także bez specjalnego powodu. Ubytek w początkowym stadium znacznie łatwiej jest wyleczyć. Czasem wystarczy zastosować specjalny antybakteryjny żel. Im później odwiedzimy stomatologia, tym gorzej. W niektórych przypadkach, ubytek jest już tak duży, że jedyną metodą na uratowanie zęba jest leczenie kanałowe, które długo trwa i może sprawiać ból. Zdecydowanie lepiej jest iść do gabinetu profilaktycznie, nawet jeśli nie odczuwamy żadnych przykrych dolegliwości.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

amber lopez Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply