Labioplastyka – fakty i mity na jej temat

Labioplastyka dla wielu osób jest wciąż nieznanym zagadnieniem, a mimo to krąży o niej wiele fałszywych opinii. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, które informacje są faktami, a które mitami.

Tego samego dnia można wrócić do domu

Powyższe stwierdzenie jest prawdą, ale tylko w określonych przypadkach. Labioplastyka, czyli inaczej plastyka warg sromowych, jest to zabieg, który polega na wymodelowaniu nadmiaru tkanek warg sromowych mniejszych. Po przeprowadzeniu operacji przez jakiś czas pacjentka zostaje pod obserwacją lekarską, dzięki czemu mogą oni stwierdzić, czy zabieg udał się w 100% i nie ma żadnych komplikacji. Następnie, zostaje wykonana kontrolna zmiana opatrunku. Jeśli po tej czynności wszystko będzie w porządku, a pacjentka nie będzie się uskarżała na żadne dolegliwości, wtedy może ona wrócić tego samego dnia do domu.

Operacja uszkadza struktury czuciowe

Bardzo wiele pacjentek obawia się, że labioplastyka naruszy struktury czuciowe warg sromowych. Boją się, że przez to nie będą odczuwały satysfakcji seksualnej. Nic bardziej mylnego. Chirurg wykonuje takie cięcia, które nie uszkadzają struktur czuciowych. Jeśli zaś chodzi o inne powikłania, to następstwem chirurgicznego modelowanie są najczęściej małe blizny. Innych komplikacji nie ma, choć wiadome jest, że w pierwszych tygodniach po operacji zalecane jest prowadzenie umiarkowanego stylu życia. Oznacza to unikanie współżycia, wysiłkowych treningów, a nawet długiej jazdy samochodem. Lekarze zalecają również częste prysznice, stosowanie odpowiednich preparatów do higieny intymnej, a także noszenie wkładek higienicznych, których zadaniem jest ochrona przed wszelkimi otarciami.

Nie ma żadnych przeciwwskazań

Jest to kolejny mit, który krąży. Zabieg jest zalecany przede wszystkim kobietom z asymetrycznymi , bądź też zdeformowanymi wargami sromowymi, ale nie oznacza to, że każda z pań z tymi przypadłościami może poddać się plastyce. Jeśli jest ona w ciąży albo też nadal karmi piersią, wtedy bezwzględnie nie może zapisać się na plastykę warg sromowych. Panie, które mają choroby immunologiczne lub ogólnoustrojowe także powinny unikać labioplastyki. Jeśli żadna z powyższych kwestii nie stoi na przeszkodzie, wtedy dana pacjentka musi przed zabiegiem wykonać jeszcze podstawowe badania, a w razie potrzeby odstawia leki, które wpływają na krzepliwość krwi. Oczywiście, przed zabiegiem należy też wykonać depilację miejsc intymnych.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

terra brown Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply