Leczenie za pomocą aparatu zaplanuje dla nas ortodonta Gliwice

Nie bójmy się ani wizyty u ortodonty ani założenia aparatu ortodontycznego, jeśli okaże się to konieczne. Już miliony ludzi skorzystały z tego dobrodziejstwa naszych czasów, dzięki czemu odzyskali nie tylko piękny, równy uśmiech, ale również zaradzili na wiele innych problemów.

Negatywne skutki wady zgryzu

Większość z nas sądzi, że wady zgryzu mają tylko negatywne skutki estetyczne, prawda jest jednak taka, że oprócz wpływu na wygląd wada zgryzu znacząco wpływa również na możliwość rozwoju chorób stomatologicznych, takich jak próchnica. Krzywy zgryz bardzo im sprzyja, ponieważ trudniej zadbać o higienę jamy ustnej w takim przypadku. Dodatkowo wada zgryzu u niektórych osób może prowadzić do wad wymowy, których najlepiej się pozbyć, a nie można tego zrobić przez ćwiczenia i wizyty u logopedy, a jedynie w sposób medyczny, właśnie stawiając na wyprostowanie zębów. Proste zęby to same korzyści, niezaprzeczalnie. Dlatego wybierzmy się na spotkanie, na którym ortodonta Gliwice będzie w stanie ocenić nasz zgryz i wydać diagnozę oraz zalecić odpowiedni sposób leczenia.

Aparat ruchomy, czy aparat stały

Nie zawsze potrzebne sa od razu aparaty stałe z zamkami. Niektórzy ludzie nie chcą takich nosić, ponieważ w ich pracy mogłoby to być źle p[ostrzegane. Warto dowiedzieć się także o to, jakie są możliwości leczenia aparatem ruchomym, który z powodzeniem stosowany jest i u dzieci z zębami mlecznymi i u dorosłych. Taki aparat ma sporo zalet, ponieważ noszony jest tylko przez jakiś czas dziennie, a więc idąc do pracy możemy go nie nosić. Do tego pozwala na zwiększoną higienę jamy ustnej, nie musimy go zakładać ani przy jedzeniu ani, gdy myjemy zęby. Są tez one bardzo przystępne cenowo. Tylko trzeba pamiętać, że aby taki aparat przyniósł efekt to decydującym czynnikiem jest tu samodyscyplina pacjenta, który sam musi pilnować odpowiednich godzin noszenia aparatu. Przy noszeniu aparatu stałego ten problem odpada. Raz na długi czas przyklejane są do zębów zamki, których zadaniem jest wytwarzanie stałego nacisku. Zamki te nie sa wymieniane podczas leczenia, ale ligatury, które znajdują się przy zamkach już owszem. Każda wizyta u ortodonty, wyznaczona w odpowiednim czasie pozwala na ich wymianę. W dzisiejszych czasach zamki i ligatury są bardzo różne. Już nie muszą to być metalowe, widoczne z daleka punkty, mogą być wykonane z różnych materiałów i właściwie niewidoczne, jeśli się nie przyglądamy.

Popularność aparatów

Właśnie z powodu rozwoju ortodoncji coraz więcej osób decyduje się na założenie stałego aparatu i równie wiele decyduje się na aparat ruchomy. To, co dawniej było przeznaczone tylko dla nastolatków i co nieraz było, niestety wyśmiewane, dziś jest pochwalane i korzystają z tego również osoby dorosłe, które dopiero na pewnym etapie życia uświadomiły sobie, jak ważny jest prawidłowy zgryz. A, jak to było udowodnione na początku jest on niezwykle istotny.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

admin Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply