Nie lubisz nosić okularów? Ortokorekcja to odpowiedź na twoje problemy

Ortokorekcja to stosunkowo nowa metoda korygowania wad wzroku. Dzięki niej nie trzeba w ogóle zakładać okularów ani soczewek kontaktowych w ciągu dnia, by dobrze widzieć. Na czym dokładnie polega ta technika i czy jest ona w pełni bezpieczna – tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Ortokorekcja – po co, jak, dla kogo?

Ortokorekcja w dużym skrócie polega na stosowaniu specjalnych soczewek twardych, które zakłada się na noc. Muszą być one wykonane indywidualnie i być dopasowane do kształtu rogówki. W ciągu nocy oddziałują one na krzywizny w oku, a po ściągnięciu ich rano obraz staje się wyraźny. Nie ma potrzeby zakładania okularów czy tradycyjnych szkieł kontaktowych. Orotosoczewki sa bardzo trwale. Można je stosować nawet przez dwa lata, choć oczywiście nie można zapominać o regularnych wizytach u okulisty, który musi ocenić faktyczny stan oka i podjąć stosowne kroki w przypadku, gdy np. dojdzie Dos tanu zapalnego. Bardzo ważne przy stosowaniu orotosoczewek jest szczególne dbanie o higienie i stosowania kropel nawilżających oko, by nie dopuścić do wysuszenia filmu łzowego. W początkowym okresie soczewki twarde mogą być trudne do ściągnięcia, a ich zakładanie może powodować dyskomfort, jednak po mniej więcej tygodniu oko bardzo szybko adaptuje się do nowych warunków. Po jakimś czasie noszenie ortosoczewek nie sprawia już żadnych problemów. To duża zaleta, bo dzięki temu odzyskuje się pełnię widzenia bez konieczności noszenia okularów.

Sposób na zahamowanie wady wzroku

Ortokorekcja to bardzo dobry sposób na korekcję wad wzroku. Nie tylko pozwala uniezależnić się od okularów, ale także, a może przede wszystkim, hamuje rozwój wady. Jest to obecnie najlepsza metoda profilaktyczna przy leczeniu krótkowzroczności. Dzięki zastosowaniu ortokorekcji można cieszyc się dobrym wzrokiem przez wiele lat. Co ważne, jest to metoda w pełni bezpieczna i może być stosowana zarówno u dzieci, jak i osób starszych.

Brak okularów to nie kaprys…

Nie wszyscy lubią nosić okulary. Są przypadki, w których decydujemy się na ortokorekcję, bo okulary nam przeszkadzają i trudno się do nich przyzwyczaić. Są także sytuacje, w których okulary ograniczają nam rozwój kariery zawodowej. Trudno bowiem wyobrazić sobie pilota, tancerza czy strażaka w okularach. Zamiast codziennie zakładać soczewki kontaktowe, można w takim wypadku zdecydować się na ortokorekcję, by szybko odzyskać sprawny wzrok.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

kathleen leightoon Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply