Operacja plastyczna ust – przebieg zabiegu i możliwe skutki niepożądane

Wydatne i kształtne usta to jeden z największych atrybutów kobiecej urody, na który wielu mężczyzn zwraca uwagę w pierwszej kolejności. Chirurgia plastyczna przewiduje zabiegi, umożliwiające kształtu ust, należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że wszelkie zmiany, dokonane w tym obszarze, mogą znacząco odmienić rysy twarzy. Warto zatem bardzo dokładnie przemyśleć tę decyzję.

KIEDY WSKAZANA JEST OPERACJA PLASTYCZNA UST?

Zdecydowana większość kobiet decyduje się na operację ust ze względów estetycznych. Małe, niezbyt uwydatnione wargi nie wyglądają zbyt powabnie. Chirurgia plastyczna umożliwia ich powiększenie, nadając ustom pełny wygląd.
Często jednak zdarza się, że podstawą do wykonania zabiegu chirurgii plastycznej ust są względy natury medycznej. Ma to miejsce w sytuacji, gdy pacjentka cierpi z powodu zaburzonej lub zniekształconej linii ust, rozszczepu wargi lub innej formy deformacji.

KOREKCJA UST – PRZEBIEG ZABIEGU

Zmiana linii ust jest niezwykle trudnym zabiegiem, który wymaga od chirurga ogromnej precyzji. Wszystkie wykonane nacięcia muszą być nie tylko maleńkie, ale także umiejscowione dokładnie w tym miejscu, w którym powinny się znaleźć. Dzięki temu ryzyko powstania blizn pooperacyjnych, zostaje zminimalizowane. Sam zabieg należy do niezwykle bolesnych, dlatego przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Po skończonym zabiegu, pacjentka musi nosić opatrunek przez około dwa tygodnie. Początkowo ślady zabiegu są widoczne dość wyraźnie, jednak łatwo można je zamaskować odpowiednim makijażem.
Powiększanie ust przewiduje natomiast wstrzyknięcie materiału wypełniającego, którym najczęściej jest kwas hialuronowy. W ramach chirurgii plastycznej, stosowane są także inne wypełniacze, jak np. tkanka tłuszczowa przeszczepiona z innych części ciała pacjentki, zapewniające trwalszy efekt. Powiększanie i korekta konturu ust jest zabiegiem, którego celem jest nadanie ustom pełnego kształtu. Zabieg ten umożliwia także podniesienie opadających kącików oraz redukcję zmarszczek, które powstają wokół ust. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Tuż po zabiegu, na ustach może pojawić się obrzęk, zasinienia oraz wypryski, które ustępują najdłużej po kilku tygodniach.

MOŻLIWE EFEKTY NIEPOŻĄDANE

Największe ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych, stwarza zabieg powiększania ust. Może się bowiem zdarzyć, że w wyniku braku zgodności z organizmem pacjentki, środek wypełniający usta zostanie odrzucony przez jej ciało. Czasami dochodzi także do wystąpienia infekcji. Rzadziej zdarzają się przypadki martwicy skóry, deformacji tkanek i reakcji alergicznych.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

admin Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply