Operacja zaćmy w Czechach: dlaczego ludzie decydują się na leczenie za granicą?

Zaćma to coraz popularniejsza choroba, która dotyka wiele osób, a w szczególności seniorów. Jej usunięcie jest stosunkowo proste. Zabieg trwa około 20 minut. Niestety, z jego realizacją jest już znacznie gorzej. Kolejki w NFZ ciągną się miesiącami, a prywatne leczenie to z kolei zbyt wysokie koszty. Alternatywą jest leczenie w Czechach. Na czym to polega?

Zaćma nie taka straszna…

Zaćma, czyli zmętnienie soczewki, dotyka coraz szerszego grona osób. Polska służba zdrowia wymaga jednak sporo do poprawy. Na prosty zabieg bardzo trudno się dostać. Zaćma w przejrzałej formie jest już niemożliwa do wyeliminowania i grozi całkowitą utratą wzroku. Jak sobie z tym radzić? Wiele osób stawia na zagraniczną opiekę medyczną. Operacja zaćmy w Czechach jest coraz popularniejsze. Choć wielu pacjentów ma z tym spore obawy to jednak większość z nich godzi się na taki zabieg, by usunąć kataraktę szybko i skutecznie. Wprawdzie można skorzystać z leczenia prywatnego, jednak tu koszty są zdecydowanie wyższe. Trzeba liczyć się z kwotami rzędu 3-4 tys. zł, a to suma, na która nie stać przeciętnego emeryta. W takiej sytuacji pozostaje cierpliwie czekać na swoją kolej w ramach NFZ lub też skorzystać z opieki w zagranicznych szpitalach.

Ile kosztuje leczenie w Czechach?

Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi w Czechach, bo nie są aż takie drogie. Wprawdzie za zabieg trzeba wyłożyć z góry, a to kwota około 2,5 tys. zł, jednak po wszystkim można zgłosić się do polskiego NFZ po refundację kosztów. Obecnie można liczyć na 2100 zł. Faktyczne koszty, z jakimi trzeba się liczyć to niecałe 500 zł, czyli stosunkowo niewiele. W porównaniu z prywatną opieką medyczną to co najmniej kilka razy mniej. Kolejki na zabieg również są krótsze, bo czeka się niecałe 3 tygodnie. operacja zaćmy w Czechach to więc dobry sposób na szybkie wyeliminowanie choroby stosunkowo niedużym kosztem. Wiąże się to wprawdzie z dodatkowymi formalnościami , bo trzeba złożyć wniosek do polskiego NFZ o zwrot kosztów, jednak opłaca się zadać trud, by cieszyć się sprawnym wzrokiem. Nie jest przecież tajemnica, że dobre widzenie przekłada się na wiele dziedzin życia. Pogarszający się wzrok znacznie utrudnia wykonywanie rutynowych czynności, a czasem całkowicie upośledza. Nie warto więc zwlekać, czekając na swoja kolej z NFZ, a jak najszybciej zdecydować się na leczenie za granicą. To obecnie najlepszy sposób na pozbycie się katarakty.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

subodh murra Written by:

3 Comments

Leave a Reply