Po co zakładać aparat ortodontyczny w Bytomiu?

Aparat ortodontyczny jest bardzo ważny. Choć większość osób zakłada je głównie ze względów estetycznych, to jednak jego noszenie wpływa także na kwestie zdrowotne, a także likwiduje wady wymowy. Dowiedz się dlaczego tak ważne jest, aby go zakładać.

Piękny uśmiech to podstawa

Głównym powodem, dla którego decydujemy się na zgłoszenie do ortodonty są kwestie wyglądu. Krzywe zęby znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Pozwalają się uśmiechać, a do tego likwidują wszelkie kompleksy. Choć samo zakładanie aparatu nie jest takie proste i może powodować wiele problemów, bo trzeba w tym czasie szczególnie dbać o higienę, to jednak po wszystkim uśmiech jest bez zarzutu. Tym samym w łatwy sposób można pozbyć się kompleksów na bardzo długo. Nie jest tajemnicą, że piękny uśmiech to sposób na zjednanie sobie przyjaciół i bliskich osób. Jeśli dobrze czujemy się we własnej skórze, jesteśmy świadomi swojej atrakcyjności, a do tego dobrze się czujemy. To powoduje, że lepiej radzimy sobie na co dzień.

Mniej próchnicy i chorób zębów

Aparaty ortodontyczne znacznie zwiększają ryzyko chorób przyzębia, próchnicy czy też stanów zapalnych. Wynika to z faktu, że znacznie trudniej jest umyć zęby i dotrzeć do miejsc znajdujących się tuż pod aparatem. Tym samym łatwiej jest o próchnicę. Zaleca się stosowanie tradycyjnego szczotkowania, jak również z wykorzystaniem elektrycznej szczoteczki, ale z końcówką specjalnie dopasowaną na potrzeby aparatu ortodontycznego. Warto też korzystać ze specjalnych nici do oczyszczania zębów czy też płynu do płukania jamy ustnej. Wprawdzie jest to bardziej czasochłonne, ale jeśli zęby będą już proste, ryzyko zmniejszenia chorób jamy ustnej znacznie maleje. W zakamarkach krzywych zębów zbierają się bakterie, które mogą powodować próchnicę, a stąd już prosta droga do szybszego psucia się zębów. Choćby z tego względu warto zainwestować w aparat ortodontyczny Bytom, by mieć zdrowy i piękny uśmiech na całe lata.

Lepsza mowa

Krzywe uzębienie powoduje także problemy z mową. Są trudności z prawidłowym wysławianiem się, co widać szczególnie u dzieci. Jeśli nasz pociecha sepleni, mówi niewyraźnie, być może pierwsze co trzeba zrobić, to iść z nim do lekarza i dobrać aparat ortodontyczny Bytom. W ten sposób będzie można zachować uzębienie malucha w dobrym stanie przez bardzo długi czas. Jest to bardzo ważne i to z wielu różnych powodów. Problemy logopedyczne mogą bowiem wpłynąć na rozwój malucha i spowodować, że będzie miał on w przyszłości problemy.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

angela ramirez Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply