Poporodowa plastyka brzucha pozwoli Ci powrócić do formy

Urodziłaś dziecko i nie możesz wrócić do formy sprzed ciąży? A może udało Ci się zrzucić nadliczbowe kilogramy, ale pozostał problem rozciągniętej skóry? W takim razie warto zainwestować w poporodową plastykę brzucha. Zobacz, na czym ona polega i w jaki sposób Ci może pomóc ten zabieg.

Czym jest poporodowa plastyka brzucha?

Poporodowa plastyka brzucha, jak sama nazwa wskazuje, służy pozbyciu się nadmiernej ilości tłuszczu lub zwisającej skóry na brzuchu, która pojawia się bardzo często po urodzeniu dziecka. Abdominoplastyka, bo tak również jest określany ten zabieg, przeprowadzany jest u kobiet, które nie tylko nie potrafią powrócić do formy sprzed ciąży, ale także, mimo zrzuconej nadwagi, borykają się z problemem obwisłego brzucha lub rozciągniętej skóry.

Jakie są metody pozbycia się problemu?

Sposób, w jaki zostanie przeprowadzona operacja, zależy przede wszystkim od problemu, z jakim się zmagasz. Jeśli męczy Cię to, że masz duży brzuch po porodzie, który nie znika mimo Twoich starań pozbycia się go, wtedy poporodowa plastyka brzucha przeprowadzana jest z pomocniczą liposukcją lub wybiera się samą liposukcję, czyli odsysanie tłuszczu. W momencie, w którym problemem jest obwisły brzuch, a tłuszcz po ciąży został spalony, wtedy przeprowadza się plastykę brzucha. Jeśli zaś borykasz się z nadmiernym rozluźnieniem mięśni po porodzie, wtedy chirurg zdecyduje się na zszycie mięśni i tym samym poprawi wygląd. Niezależnie od metody poporodową plastykę brzucha przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Z tego też powodu należy wykonać badania krwi i moczu, a poza tym konieczna jest konsultacja z anestezjologiem.

Jakie efekty przynosi operacja?

Poporodowa plastyka brzucha pozostawia po sobie blizny, których nie da się uniknąć, nawet jeśli operuje nas najlepszy chirurg. Z tego też powodu należy skonsultować się lekarzem w celu wybrania najlepszej metody, która pozwoli nam zminimalizować niechciane efekty zabiegu. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w wielu przypadkach przeprowadza się również plastykę pępka, której zadaniem jest przywrócenie naturalnego kształtu pępka. Jeśli zaś chodzi o rekonwalescencję to zależy ona przede wszystkim od danego przypadku, ale musimy liczyć się z powrotem do zdrowia przez kilka tygodni. Po samym zabiegu zostaje się 2-3 dni w szpitalu oraz pacjentka nosi dreny.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

subodh murra Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply