Stanowiska fryzjerskie: po czym poznać dobry salon fryzjerski?

Znalezienie dobrego fryzjera, któremu powierzymy nasze włosy nie jest wcale proste. Wprawdzie salony są praktycznie na każdym rogu, ale nie wszędzie zakres świadczonych usług jest na dobrym poziomie. Niestety, choć jest to coraz rzadziej spotykane, są gabinety, w których pracownicy nie przykładają się do wykonywanych obowiązków. Lepiej omijać takie miejsca szerokim łukiem.

Zwróć uwagę na wyposażenie

Pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę przy wejściu jest wyposażenie salonu. I słusznie. Renomowany zakład przywiązuje uwagę właśnie do odpowiedniego wystroju. Meble i akcesoria powinny być dobrze dobrane, by razem tworzyć spójną całość. Wnętrze musi być jednorodne pod względem stylu. Wygodne fotele z najwyższej jakości materiałów, stylowe oświetlenie i nowoczesne stanowiska fryzjerskie to coś co powinno przykuć nasza uwagę. Choć nie jest to może najważniejsze, to musimy mieć świadomość, że właściciel, który naprawdę dba o jakość świadczonych usług zwraca uwagę również na tego typu detale. Jeśli więc po wejściu do środka poczujemy się dobrze i nie będziemy mieli ochoty wyjść, to znaczy, ze trafiliśmy pod dobry adres. Do pełni szczęścia potrzebna będzie nam jeszcze herbata, kawa i gazetki, które uprzyjemnią oczekiwania na swoją kolejkę. Długi okres spędzony w poczekalni ma też swoje dobre strony. W praktyce może oznaczać, że trafiliśmy w dobre ręce. Brak klientów i wolny grafik powinien nas zaniepokoić. No chyba, że zakład został niedawno otwarty, ale to już zupełnie inna sprawa.

Sprawdź co potrafi fryzjer?

Zanim postawimy na dany zakład fryzjerki, sprawdźmy z kim mamy do czynienia. Wygodne meble, nowoczesne stanowiska fryzjerskie to jedno, ale najważniejszą kwestia jest oczywiście nasz wygląd. Właśnie po to przychodzimy do fryzjera. Chcemy, by dobrał uczesanie do naszego stylu, kształtu twarzy, usposobienia. Prawdziwy artysta zrobi tak, że po wyjściu z salonu każdy będzie nam prawił komplementy. Nie warto podczas pierwszej wizyty decydować się na całkowitą metamorfozę: zmieniać kolor włosów lub zainwestować w odważną fryzurę. Lepiej poprosić o coś drobniejszego, jak np. wycieniowanie włosów czy stylizacja. Dzięki temu będziemy w stanie sprawdzić umiejętności fryzjera, by później ponownie się do niego wybrać. Już po pierwszym razie, nawet gdyby były to kosmetyczne poprawki, poznamy z kim mamy do czynienia i czy warto dalej chodzić w dane miejsce, czy lepiej poszukać innej lokalizacji. Przed rozpoczęciem sesji zrelaksujmy się. Zajmijmy stanowiska fryzjerskie i poddajmy się zabiegom. Nie przerywajmy osobie, która zajmuje się ścinaniem czy modelowaniem włosów, bo to może ją rozpraszać. Jeśli efekt końcowy będzie zadowalający, to dobry znak. Może warto ponownie wybrać się w dane miejsce. Pamiętajmy, że dobrze dobrane uczesanie jest bardzo istotne, dlatego jeśli jesteśmy zadowoleni z czyichś usług nie warto zmieniać lokalizacji na inną. Nigdy nie wiadomo, czego możemy się spodziewać w nieznanym salonie. Poza tym fryzjer, którego często odwiedzamy jest dla nas prawie jak członek rodziny. Dużo z nim rozmawiamy, opowiadamy o pracy, dzieciach i przez to szybciej mija nam czas. Ponadto, jeśli ktoś zajmuje się regularnie naszymi włosami wie, na co sobie może pozwolić, a na co nie. Nie na każdej głowie można wykonać trwałą. Są włosy podatne na skręty, są takie, które lepiej wyglądają proste. Mając jednego fryzjera bez obaw możemy powierzyć mu wykonanie nawet najbardziej skomplikowanej fryzury.
Więcej cennych informacji na stronie: http://www.pietranera.pl/

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

admin Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply