Stół zabiegowy: nieoceniona pomoc dla ortopedów

Są rzeczy, które można wyleczyć jedynie operacyjnie. Niestety, w wielu przypadkach prace nie są takie proste. Potrzeba odpowiedniego stołu zabiegowego, by dostać do trudno dostępnych miejsc. Bez dobranego do danej specjalizacji sprzętu nawet najlepszy lekarz nie jest w stanie niczego zrobić.

Jaki powinien być stół ortopedyczny?

W czasie operacji chirurgicznych konieczne jest wykonanie precyzyjnych nacięć, ustabilizowanie bioder. Stół zabiegowy musi mieć zatem możliwość dowolnej regulacji i zmiany ułożenia tak, by można było dotrzeć do chorego miejsca. Niektóre mają specjalne sekcje, które zawierają system pozycjonowania i pomagają przy złamaniach kończyn dolnych. Oprócz możliwości dokonywania wielu nastaw niezmiernie ważne jest, by stół zabiegowy był stabilny i lekki. Tak, by można było bez problemu przewozić pacjenta z miejsca na miejsce. Tylko dobrze dobrany sprzęt umożliwia wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych operacji, które kiedyś były poza zasięgiem. Obecnie medycyna rozwija się w zastraszającym tempie. Wciąż powstają nowe rozwiązania, które ułatwiają przeprowadzanie zabiegów. Lekarz jest w stanie podjąć się zabiegu już we wczesnym etapie. Dzięki temu chory może całkowicie odzyskać sprawność. W wielu przypadkach bez prac chirurgicznych całkowite odzyskanie sprawności byłoby niemal niemożliwe, a wiele osób musiałoby jeździć na wózkach lub chodzić o lasce.

Skąd wziąć pieniądze na stół zabiegowy?

Sprzęt medyczny, oprócz wielu niewątpliwych zalet, sporo kosztuje. Jeśli lekarz prowadzi własną praktykę i zarabia na wizytach, może z czasem pomyśleć o tego typu inwestycji. Jednak w publicznych placówkach medycznych nie jest już tak kolorowo. Ciągłe problemy finansowe powodują, że menedżerowie mają problem z kupnem podstawowych rzeczy potrzebnych do rehabilitacji i badań. Zazwyczaj korzysta się ze sprzętów nabytych lata temu, które eksploatuje się tak długo, jak tylko się da. Niestety, urządzenie często nie są przystosowane do wykonywania nowoczesnych operacji. To ogranicza lekarzy. Warto jednak postarać się o dotacje z NFZ, środków unijnych, budżetu gminy. Coraz częściej w tego typu przedsięwzięciach pomagają zwykli ludzie, którzy wpłacają pieniądze na konta fundacji dobroczynnych. Jest wiele możliwości wsparcia publicznych placówek. Co roku powstają fundacje dobroczynne. Warto podjąć starania, bo nowoczesny stół zabiegowy umożliwia wykonanie prac, które kiedyś były niemożliwe do realizacji. Na nic zdadzą się umiejętności i wykształcenie lekarza, jeśli nie będzie miał on odpowiednich narzędzi do pracy.
.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

admin Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply