Stomatolog w Tarnowskich Górach zadba o zęby i nasze zdrowie

Wciąż jeszcze są osoby, które nie przejmują się tym, że mają problemy z zębami. Dopóki nic ich nie boli, nie zwracają uwagi na to, że w ich jamie ustnej rozwija się próchnica. Okazuje się jednak, że konsekwencje tego mogą być nie tylko związane z utratą zębów, ale również zdrowia.

Bakterie mogą zaatakować cały organizm

W rozwijającej się próchnicy zębów znajdują się bakterie. Prace naukowe mówią, że może być ich nawet do 400 gatunków. Większość z nich nie ma większego wpływu na nasz organizm, jednak są i takie, które mogą siać prawdziwe spustoszenie. Bakterie te przenikają do krwi i wraz z nią roznoszone są do różnych części organizmu. Tym samym narażone są wszystkie nasze narządy, począwszy od stawów, nerwów, przez nerki po płuca. W wyniku tego w organizmie rozwija się stan zapalny, a ten powoduje odpowiedź immunologiczną organizmu. Okazuje się, że w najgroźniejszych przypadkach zaniedbanie próchnicy w zębach może powodować zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy sepsę, które prowadzą nawet do śmierci.

Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?

Nikogo nie dziwi fakt, że stomatolog Tarnowskie Góry odwiedzany jest zawsze, gdy boli nas ząb. Jest to jednoznaczna informacja, że coś złego dzieje się w jamie ustnej. Nie zawsze jednak te objawy są takie oczywiste. Jeżeli na przykład w pewnym momencie zaczniemy często miewać stany zapalne zatok, warto skonsultować z dentystą czy nie powoduje ich właśnie próchnica. Co więcej, nawet próchnica może powodować również stany zapalne stawów, które objawiają się ich uporczywymi bólami. Zdarza się, że pacjenci leczą się na bóle reumatologiczne, podczas gdy ich głównym problemem jest właśnie próchnica.

Większe ryzyko cukrzycy, bóle głowy i wrzody

Choroby zębów to również szereg innych objawów. Jeżeli bowiem mamy krzywy zgryz, a stomatolog Tarnowskie Góry nie skieruje nas do ortodonty, to możemy mieć problem z bólami głowy. Co więcej ludzie, którzy posiadają chore dziąsła są bardziej podatni na zachorowanie na cukrzycę. Okazuje się, że poziom glukozy we krwi znacznie zmniejsza się po wyleczeniu paradontozy. Co ciekawe, również choroba wrzodowa może być spowodowana chorymi zębami. Okazuje się bowiem, że gdy nas bolą, łykamy większe kęsy, a to już prosta droga do powstania wrzodów w żołądku. Dlatego, jeśli chcemy, aby nasz cały organizm cieszył się pełnym zdrowiem, warto odwiedzać gabinet dentystyczny regularnie.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

antonio bao Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply