System i producent POS – dowiedz się więcej

W branży gastronomicznej bardzo często zdarza się, że właściciele restauracji szukają pomysłu na ulepszenie swojego lokalu, jak i jakości jego usług. Pomysły są różne, od zmodernizowania lokalu, do serwowania coraz bardziej wyszukanych dań. Co jednak zrobić, kiedy klienci zaczną zapełniać każdy kąt restauracji?

Brak obsługi klienta – niedopuszczalna sytuacja

Żaden właściciel nie chce przecież, żeby klient nie został obsłużony. Obsługa w natłoku zamówień robi co może, ale i tak trudno jest dać sobie radę ze wszystkim. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w system POS. Czym jest ten system? Jest to system, stworzony specjalnie dla właścicieli restauracji. Ułatwia on w bardzo duży sposób pracę obsłudze.

Aby obsługa szła sprawnie

Nierzadko zdarzają się sytuacje, w których klient musi długo oczekiwać na przyjęcie przez kelnera zlecenia, a jeszcze dłużej na realizację. Takie sytuacje są typowe w sezonie kiedy klientów jest naprawdę dużo. Producent POS przewidział tego typu sytuacje. Kiedy system wykryje, że przy danym stoliku przy którym oczekuje klient nie było żadnej reakcji przez 20-30 minut, zaczyna alarmować o tym obsługę zaznaczając dany stolik. Najczęściej kolorem czerwonym. Pozwala to kelnerowi na szybkie podejście do danego klienta i zrealizowanie zamówienia. Atutem systemu POS jest dokładna kolejność wydawania dań klientom, zgodnie z zamówieniami. Dzięki systemowi żaden klient nie będzie czuł się pominięty i nie będzie musiał długo oczekiwać na swoje zamówienie. Zamówienie złożone kelnerowi natychmiast zostaje przesłane do kuchni, gdzie kucharze od razu mogą je zrealizować. Jeśli klient ma jakieś uwagi dotyczące swojego zlecenia, na przykład nie chce w swoim daniu danej przyprawy czy składniku, kelner dopisuje tę uwagę do zamówienia i klient otrzymuje dokładnie takie danie, jakie chce.

Jakie jeszcze funkcje ma system POS?

Często zdarzają się sytuacje, kiedy klient po skończonym posiłku informuje obsługę, że chce podzielić rachunek na kilka osób, lub że osobny rachunek chce połączyć. Dzięki usłudze, jaką oferuje producent POS,kelner nie musi od nowa naliczać rachunku. System dzieli i łączy dany rachunek zgodnie z życzeniem klienta.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

Be First to Comment

Leave a Reply