Telekonferencja – co warto o niej wiedzieć?

Podczas wszelkiego rodzaju narad często zdarzają niezamierzone niedomówienia. Tak to już zwykle bywa, że ktoś akurat nie słuchał uważnie i zapamiętał wszystko trochę inaczej niż reszta. Po naradach zwykle bywa tak samo – wszyscy się śpieszą, nikt nie ma czasu – w efekcie tak naprawdę cały dział może zostać z błędnym rozumieniem woli zarządu. Jak uniknąć tego problemu?

Chwila nieuwagi

Odpowiedź nie jest tak naprawdę prosta, oczywiście możemy sobie powiedzieć szczerze, że nie da się pilnować, aby każdy członek zebrania słuchał uważnie wszystkiego co do niczego mówimy. Gdyby tak było oczywiście świat byłby zdecydowanie piękniejszy, jednak musimy pamiętać, że członkowie zarządu to jednak również przede wszystkim ludzie i zdarzają im się tak jak wszystkim pewnego rodzaju potknięcia. Również jeżeli chodzi o uwagę.

Proste rozwiązanie

Dobrym rozwiązaniem byłoby tutaj nagrywanie całej rozmowy, tak aby w razie potrzeby dowolny uczestnik rozmowy mógł wrócić do wszystkich ustaleń, które były na niej poruszane. W momencie, kiedy musimy zapytać przełożonego co tak właściwie powiedział najczęściej zdajemy sobie doskonale sprawę, że pytając jednocześnie narażamy się na zdenerwowania i słynne pytania “jak ty słuchałeś, że nie wiesz o czym mówiłem?!”. Nikt z nas nie chce być zaszufladkowany jako ten pracownik, który miał w nosie co mówi przełożony. W efekcie niestety często nie pytam ani przełożonego, ani nawet kolegów w obawie o to, że przełożony i tak się dowie. Później niestety robimy po swojemu, co nie zawsze znaczy oczywiście dobrze. Gdybyśmy jednak mogli w dowolnej chwili odsłuchać sobie nagrania, zrobić ponownie notatki i nikogo o tym nie informować nasza praca z całą pewnością byłaby o wiele bardziej efektywna.

A może telekonferencja?

Każdy przedsiębiorca chciałby, aby jego pracownicy pracowali efektywnie, niestety jak wiadomo nagrywanie rozmów wzbudza zawsze pewnego rodzaju podejrzenia. Kamery i mikrofony podpinane do dyktafonów powodują stres,a dyktafon położony na środku pomieszczenia nie nagrywa najlepszej jakości materiału. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj telekonferencja, która z samego swojego założenia może być nagrywana. Pomijając nawet wszystkie inne aspekty, takie jak chociażby wygoda możemy mieć pewność, że całe spotkanie zostanie dobrze nagrane.Telekonferencja to bardzo wygodne rozwiązanie dla firm.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

Patryk Wójcik Written by:

2 Comments

Leave a Reply