Twoje okulary najlepiej dobierze optyk Gliwice

Po raz pierwszy usłyszałaś, że musisz nosić okulary? Być może tylko do czytania lub do prac przy komputerze, a być może przez cały czas. Niezależnie od tego, jak wiele będziesz je nosić musisz dobrać oprawki do swojego kształtu twarzy.

Do wyboru do koloru

Kształtów okularów jest bardzo wiele, moda na poszczególne zmienia się tak samo często, jak moda na inne części garderoby, jak na ubrania, czy obuwie. Co sezon można zaobserwować coś modnego, dlatego noszenie okularów nie jest już od dawna niczym wstydliwym, a czasem może nawet zadziałać na naszą korzyść, ponieważ dodają one powagi oraz sprawiają, że dana osoba wydaje nam się bardziej inteligentna i budzi zaufanie. Najmodniejszym obecnie kształtem okularów jest prostokątny lub tak zwane kocie oczy. Nie każdemu to będzie pasowało, tak wyraziste i mocne oprawki. Jedynie osoby o owalnym kształcie twarzy mogą nie przejmować się kształtami i przebierać w oprawkach wedle tego, co po prostu im się podoba. Cała reszta oprócz estetyki musi wziąć pod uwagę dopasowanie do twarzy, w tym może nam pomóc optyk Gliwice. Powróciły obecnie również okulary okrągłe, które przez długi czas były źle postrzegane, ponieważ kojarzyły się z dawnymi czasami, często z surdutami i cylindrami. Dziś noszą je osoby, które zazwyczaj mają dość spokojne usposobienie. Pasują do twarzy mocno zarysowanych, kwadratowych, szczególnie dla mężczyzn z dobrze zarysowaną szczęką. Ogólnie warto dobierać okulary na zasadach kontrastu, więc do twarzy okrągłej pasować będą okulary prostokątne, z ostrymi kątami.

Trudny wybór dla Twoich oczu

Bardzo ciężko jest dobrać okulary do twarzy, której kształt jest bardzo nieregularny, a takie tez się zdarzają. Wtedy najczęściej sprawdzają się oprawki, do których wkłada się duże szkła, z mocno zarysowaną górną częścią oprawy okularów, mogą one być mocno zdobione, w jakiś wzór, czasem z kryształkami i tym podobnymi ozdobami. Optyk Gliwice twierdzi, że zawsze jest to wyzwanie dobrać okulary dla każdej osoby, dlatego trzeba podchodzić do klientów zupełnie indywidualnie, a nie wedle standardów, czasem okazuje się, że dana osoba wpisuje się w teorii w określony kształt twarzy, a jednak pasuje do niej coś zupełnie innego, niż do wszystkich. Jak udamy się do optyka to przede wszystkim poświęćmy na wybór sporo czasu, przymierzmy, jak najwięcej oprawek, by nie żałować, że coś pominęliśmy. Przymierzajmy nie tylko pod kątem kształtu, ale także kolorów. Większość osób wybiera kolory zachowawcze, które pasują właściwie do wszelkich strojów, ale niektórzy decydują się na małe szaleństwa i kupują oprawy w mocnych kolorach, jak fiolet, czy czerwień lub na przykład w zwierzęce wzory.

Trafny wybór!

Okularów nie zmieniamy zbyt często, więc warto wybrać takie, które nas zadowolą w stu procentach, by nie znudziły nam się po kilku miesiącach. Najlepsze są klasyczne, choć jeśli jesteśmy młodzi lub lubimy lekką ekstrawagancję to możemy kupić coś nietypowego.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

admin Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply