Usuwanie zaćmy Czechy: najczęściej zadawane pytania

Usuwanie zaćmy Czechy jest bardzo ważne i trzeba się za to jak najszybciej zabrać. Nie można z tym absolutnie zwlekać, bo to prowadzi do stopniowej utraty wzroku. Z uwagi na fakt, że w Polsce na kolejki do zabiegu czeka się miesiącami, wiele osób decyduje się na leczenie w Czechach. Na czym to polega kto może z tego skorzystać?

Do kogo jest skierowane leczenie?

Z zagranicznej opieki medycznej może skorzystać obywatel Unii Europejskiej pod warunkiem posiadania aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego. Można korzystać z leczenia na terenie wszystkich państw wspólnoty. Za usługę trzeba wyłożyć z góry, jednak potem można starać się o zwrot kosztów z NFZ. Na chwilę obecna usuwanie zaćmy Czechy to koszt około 2,5 tys. zł, a z NFZ można uzyskać około 2,1 tys. zł. Faktyczne koszty, z jakimi trzeba się liczyć nie są więc zbyt wygórowane. Tym bardziej, że prywatne usuwanie katarakty w Polsce kosztuje kilka razy więcej. Usuwanie zaćmy Czechy wydaje się więc dobrym rozwiązaniem, gdyż na zabiegi czeka się około 2-3 tygodnia, a kwota, jaka trzeba wydać nie jest wygórowana. Nic dziwnego, że z takiej formy leczenie korzysta coraz więcej osób.

Czy usuwanie zaćmy boli?

Zabieg usuwania zaćmy jest całkowicie bezbolesny i zajmuje około 2 minut. Po wszystkim konieczna jest regeneracja organizmu. Łącznie w szpitalu przebywa się około 5-6 godzin. Następnego dnia należy zgłosić się na kontrole. W trakcie prac chirurgicznych stosuje się jedynie znieczulenie miejscowe, które nie paraliżuje całego ciała. Sam zabieg zajmuje około 20 minut i polega na wycięciu zmętniałej soczewki, a w jej miejsce wszczepieni sztucznej. Tym samym chory niemal natychmiast odzyskuje sprawny wzrok.

Jak załatwić formalności?

Po zabiegu otrzymuje się komplet dokumentów, które następnie trzeba złożyć w polskim oddziale NFZ. Do tego trzeba jeszcze dołączyć wniosek o refundację. Na środki czeka się do 30 dni, a w przypadku konieczności wszczęcia procedury wyjaśniającej, ten czas może wydłuża się do 60 dni. Nie mniej jednak pieniądze są zwracane, a koszty za usuwanie zaćmy nie są wcale wygórowane. W wielu kwestiach pomaga personel placówki medycznej, który wyjaśnia wszystkie nurtujące kwestie i podpowiada, jak szybko załatwić problem. Dzięki temu można bez trudu załatwić kwestie formalne i uzyskać zwrot poniesionych kosztów.

Co po zabiegu?

Po zabiegu niemal natychmiast odzyskuje się sprawny wzrok. Trzeba jednak bardzo uważać, by do oka nie wdało się znieczulenie. Należy myć się z opatrunkiem na oku i unikać pojazdów komunikacji miejskiej.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

kathleen leightoon Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply