Wbrew pozorom leczenie boreliozy nie jest trudne!

Byłeś ostatnio w lesie i zostałeś ugryziony przez kleszcza? Obawiasz się, że zachorowałeś na boreliozę? W takim razie koniecznie przeczytaj ten tekst i sprawdź, na czym polega leczenie boreliozy i jakie kroki powinieneś podjąć, aby jak najszybciej powrócić do zdrowia.

Kilka słów o samej chorobie

Zanim wyjaśnię, na czym polega leczenie boreliozy i jak należy się zachować w momencie, gdy zostaniemy ugryzieni przez kleszcza, warto wspomnieć kilka słów o samej chorobie. Borelioza jest to zakaźna choroba, która wywoływana jest, gdy nosiciel „posiada” bakterie z rodziny Borrelia. Nosicielami tej przypadłości mogą być nie tylko kleszcze, a są nimi także komary lub meszki, choć w znacznie mniejszym stopniu niż te małe pajęczaki. Jest to bardzo niebezpieczna choroba, na co składa się kilka czynników. Przede wszystkim jest ją bardzo ciężko wykryć. Na ten stan rzeczy wpływa to, że jej objawy są podobne do przeziębienia lub grypy, czyli głównie objawia się podwyższoną temperaturą lub bolącymi stawami. Jej niebezpieczeństwo wynika także z tego, że nieleczona może doprowadzić nawet do śmierci człowieka. A w jaki sposób można się uchronić przed samą choroba? Przede wszystkim należy się odpowiednio ubrać, gdy wybieramy się do lasu lub na łąkę. Długie spodnie, sweter z długim rękawkiem, buty, które zakrywają nasze stopy, i czapka na głowę jest to podstawowe wyposażenie, które może nas uchronić przed ugryzieniem kleszcza.

Nie zwlekaj, udaj się do lekarza

Jeżeli jednak zostałeś ugryziony przez kleszcza, wtedy koniecznie musisz go najpierw wyciągnąć. Dobrze jest wykorzystać w tym celu specjalne szczypczyki. Pamiętaj, że prawidłowe usunięcie kleszcza polega na tym, że w całości się go usuwa. Jeżeli się obawiasz, że go nie usuniesz w całości lub usunąłeś go w częściach, wtedy koniecznie udaj się do lekarza. Nie tylko pomoże Ci pozbyć się kleszcza, ale także skieruje Cię na odpowiednie badania, dzięki którym zostanie stwierdzone, czy zachorowałeś na boreliozę. Jeśli zaś poradziłeś sobie sam z problemem, wtedy obserwuj swój organizm. Nie każdy kleszcz jest nosicielem, dlatego warto na początku zobaczyć, jak się czujemy. W momencie, gdy Twój stan zdrowia będzie się pogarszał, wtedy koniecznie udaj się do specjalisty. On na leczenie boreliozy przepisze Ci antybiotyki, dzięki którym powrócisz do zdrowia.

Recent Posts

Recent Comments

Categories

pozycjonowanie

angela ramirez Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply